reklam alanı1
reklam alanı2

google map in yeni numarası

 Tarih : | Okunma : 759

Google'ın haritaları bu kez çok farklı bir haberle gündemde: İşte Maps'in yeni mucizesi...

Her geçen gün ilginç olayları aydınlatmada bize yardımcı olan teknoloji, bu sefer de bir katil zanlısının hapsi boylamasını sağladı.

2008'in sıcak bir Haziran gününde Kuzey Carolina'nın Cary bölgesinde koşuya çıkan Nancy Cooper'dan tekrar haber alınamamıştı. Ardından geçen aylar sonrası aynı yılın Ekim ayında Nancy'nin cesedi bulundu ve Nancy'nin ölümünden, kocası Brad Cooper'ın sorumlu olduğu iddia edildi. Aradan geçen yıllar boyunca devam eden bu dava nihayet sonuçlandı ve Brad'in suçu kesinleşti. Davanın seyrini değiştiren ise, Google Maps oldu.

Brad'in bilgidayarını inceleyen FBI, Google Maps'teki arama geçmişine yoğunlaştı. Kadının ortadan kaybolmasının hemen öncesine ait arama geçmişinde cesedinin bulunduğu çöplüğe ait pek çok detaya rastlandı. Aynı bilgisayarda o bölge ile ilgili pek çok kaydedilmiş resim de bulundu. Bu, Brad'in, cesedi atmadan önce nereye atacağını Google Maps'te araştırdığını ortaya çıkarttı.

Brad ise savunmasında bu durumu, başka birinin, kendi bilgisayarını kullandığını ve bu Google Maps aramalarının onun tarafından yapıldığını iddia etti. Ancak bu savunma, katilin kurtulması için yeterli olmadı.

Kaynak: Hürriyet.com.tr


Diğer Haberler


reklam alanı
Yeni Eklenenler

dune and desert 1.0

dune and desert 1.0 Özet Çöl tepelerinin genelind...

Masaüstü / Ekran Koruyucu

adobe reader

adobe reader yazılımını günümüzde bilmeyenimiz san...

Araçlar / Çeşitli

mp3directcut

tanıtım:
mp3directcut, bir ses düze...

Ses - Video / Ses - Görüntü

12Ghosts Tweak 9.00.70.6064

12Ghosts Tweak yazılımı ile masaüstü simgelerinizi...

Araçlar / Bakım - Onarım

smartbackup

smartbackup, hızlı ve kolay kullanılan windows içi...

Araçlar / Yedekleme

TweakNow RegCleaner Standard

TweakNow RegCleaner Professional yazılımının bazı ...

Oyun / Spor

RalliSport Challenge

RalliSport Challenge, birbirinden hızlı yarışlar y...

Oyun / Simulasyon

Rammstein

Oldukça hoş bir yazı tipi, dolgun görünüşü ile kul...

Masaüstü / Yazı Tipleri

Homeguardion

Homeguardion programını ister bir güvenlik program...

Araçlar / Duvar Kağıdı

 
Sitemizde yer alan içeriğin kullanımından ötürü oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemizden indirdiğiniz dosyalara öncelikle virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir. web hosting Bilgisayar Bilgisayar

  Site Map   Forum  Arsiv GoogleBot  Google  xml  dizi  Webmaster   Aşk  xml  Rss  Resimler  Oyun  Hadisler  Dizi  Geyik  Ataturk  Kaybolan Yıllar  Sohbet  Yemek Zamanı  Komik  Google  Smf  vBulletin  Cep Tel.  Duyurular   Secme  Konya  konular  Son Mesajlar  Son Konular  aşk arşivi  seo arşivi  Site Arşiv  Site Haritası  Video  Sitemaps txt  metacafe  domain sorgula  Kültür  Msn Anlık İleti  Wap1  Wap2  Wap Forum  XML  Arama Sitesi  Fıkra Hikaye  Sohbet  Forum  Toplist  Belgeseller  Ruya Tabirleri  Twitter  seviyorum  AnaSayfa  Müzik Kutusu  Site Map  Arsiv  Dizi  Tarih  Müzik  xml  Profils  Rss  Url List  Şarkı Sözleri  Yemek Tarifi  Kuran Dinle  Birtanen  Sağlıklı Yaşam Merkezi  Program İndir  Pagerank Sorgula  Muhammedi Bir Site  Günlük Gazeteler  Video İzle  site haritası  Cevapsız Konular